10 نکته برای بهره وری در هنگام کار در خانه
با خانواده خود یک برنامه تنظیم کنید. …
فضای کاری خود را تعیین کنید …
زود بیدار شوید – و درست شیرجه بزنید. …
استراحت کنید. …
حواس پرتی دیجیتال را حذف کنید …
تنظیم زمان برای بررسی ایمیل …
هر روز فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. …
چند کار در حالی که شما می توانید.

برای کارمندانی که ترتیبات کار از راه دور دارند، می‌تواند در هنگام کنار گذاشتن خواسته‌های شغل روزانه‌تان با دغدغه‌های خانواده و خانه، کارآمد ماندن چالش‌برانگیز باشد. در اینجا 10 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند در هنگام کار از خانه به وظایف خود ادامه دهید و ضرب الاجل های خود را رعایت کنید:

1. با خانواده خود یک برنامه تنظیم کنید

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که فرزندان مدرسه‌ای شما در طول هفته کاری در خانه باشند. برای والدینی که باید در خانه کار کنند، مراقبت از بچه ها می تواند تلاش برای بازده ماندن را دشوارتر کند.

اگر خود را در این سناریو می بینید، مهم است که یک برنامه مشخص برای کل خانواده ایجاد کنید. در نظر بگیرید که چگونه می توانید برنامه های خود را هماهنگ کنید تا نیاز به مراقبت از کودک را برآورده کنید – شاید یکی از همسران صبح ها کار کند در حالی که دیگری در شیفت روز بعد کار می کند. یا ممکن است در نظر داشته باشید که یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید تا زمانی که خانه خلوت است، زمان بیشتری برای انجام کار داشته باشید. این می تواند به کاهش بخشی از حجم کاری شما در آینده کمک کند.

2. فضای کاری خود را تعیین کنید

اگرچه مطمئناً کار کردن از روی تخت یا کاناپه می تواند وسوسه انگیز باشد، سعی کنید چیزی رسمی تر را تنظیم کنید. شاید این یک فضای کار موقت در اتاق ناهار خوری باشد، یا شاید شما یک میز یا فضای اداری واقعی در خانه خود داشته باشید. در حالت ایده‌آل، فضای کاری شما باید دارای یک در باشد، بنابراین می‌توانید هرگونه مزاحمتی را مسدود کنید، و باید با تمام لوازم و تجهیزاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، مانند کامپیوتر، چاپگر، کاغذ، هدفون و غیره در دسترس باشد. باید از بیدار شدن مکرر برای بازیابی چیزهایی که ممکن است نیاز داشته باشید اجتناب کنید، زیرا این کار فقط بهره وری شما را کاهش می دهد.

3. زود از خواب بیدار شوید – و درست شیرجه بزنید

وقتی می‌دانید که برای رفتن به دفتر نیازی به بیرون رفتن از در ندارید، می‌تواند وسوسه انگیز باشد. اما، اگر برای کارآمد ماندن مشکل دارید، گاهی اوقات زود بیدار شدن یک استراتژی خوب است. قبل از اینکه همسر یا فرزندانتان از خواب بیدار شوند، یک ساعت یا بیشتر زنگ هشدار تنظیم کنید. یک فنجان از نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه خود را برای خود تهیه کنید و ایمیل های خود یا یکی از تکالیف سنگین تر خود را بررسی کنید. وقتی خانه ساکت است، از اینکه چقدر می‌توانید انجام دهید شگفت‌زده خواهید شد.

4. استراحت کنید

شما فقط می توانید برای مدت طولانی کار کنید. اگر واقعاً می خواهید مولد باشید، استراحت های منظم را در نظر بگیرید و به ذهن (و بدن) خود زمان بدهید تا دوباره شارژ شود. هر ساعت یا بیشتر، حداقل چند دقیقه وقت بگذارید تا بایستید، آب خود را دوباره پر کنید یا سگ خود را نوازش کنید.

چند بار در روز، استراحت های طولانی تری برای تعامل با دیگران نیز داشته باشید. 20 دقیقه را به بازی با بچه ها اختصاص دهید، با شریک یا حیوان خانگی خود قدم بزنید یا با والدین خود صحبت کنید تا وضعیت آنها را ببینید. کمی ذهن خود را از کار دور کنید تا به شارژ مجدد خود کمک کنید.

5. حواس پرتی دیجیتال را از بین ببرید

احتمالاً در محل کار زیاد رسانه های اجتماعی را بررسی نمی کنید، اما اغلب در خانه بازی منصفانه است. متأسفانه، افتادن از سوراخ خرگوش آسان است. با یک نگاه به نظرات یک پست، قبل از اینکه متوجه شوید، یک ساعت از زمان کاری خود را از دست داده اید.

برای اینکه این حواس‌پرتی‌های دیجیتالی از بهترین چیزها جلوگیری کنید، هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا آنها را کاملاً از بین ببرید. پلتفرم های اجتماعی را از نشانک های خود حذف کنید و از همه حساب های خود خارج شوید. هشدارها و اعلان‌ها را غیرفعال کنید و وقتی می‌خواهید کار کنید، تلفن خود را در اتاق خواب قرار دهید. برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی را برای عصر ذخیره کنید، پس از اینکه برای یک روز از کار خارج شدید.

6. تنظیم زمان برای بررسی ایمیل

مگر اینکه کار شما مستلزم داشتن ایمیل 24 ساعته در هفته باشد، زمان هایی را مشخص کنید که آن را بررسی می کنید. اگر صندوق ورودی شما دائماً روشن است و در معرض دید شماست، هر پیام جدیدی می تواند حواس پرتی باشد. می‌تواند شما را از کار در دستتان دور کند، تمرکزتان را مختل کند و زمان لازم برای انجام کارهایتان را افزایش دهد. گرایش به ایمیل زمانی که به صورت تکه تکه انجام شود ممکن است کارآمدتر باشد.

7. هر روز فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید

با فهرست کارهای روزانه خود را مسئول نگه دارید. در پایان هر روز کاری، فهرستی از وظایف روز بعد را یادداشت کنید و جزئیات آنچه را که باید انجام دهید و تا چه زمانی انجام دهید، یادداشت کنید. همچنین باید هر جلسه یا تماسی را که در آن شرکت می‌کنید بگنجانید. هدف این است که به محض ورود به سیستم صبح روز بعد، آن فهرست را جمع آوری کنید تا به شما کمک کند شروع خوبی داشته باشید.

8. چند کار در حالی که شما می توانید

وقتی از خانه کار می کنید، در طول روز وظایف دیگری خواهید داشت. ممکن است مجبور شوید به سگ غذا بدهید و قدم بزنید، ظرف بشویید، لباس‌های شسته شده را بچرخانید و موارد دیگر. برای حفظ این موارد، فرصت هایی را برای انجام چند کار در جایی که می توانید پیدا کنید.

آیا باید بلند شوید و قهوه خود را دوباره پر کنید؟ جاروبرقی خودکار را در مسیر خود روشن کنید. به آشپزخانه می روید؟ قبل از اینکه دوباره در آنجا مستقر شوید، یک بار لباس بشویید. تا جایی که می توانید روی آن کارهای کوچکتر کار کنید.

9. آماده سازی غذا را امتحان کنید

دیگر هیچ دستگاه خودکاری در گوشه گوشه وجود ندارد، و نمی‌توانید فقط برای صرف ناهار با همکاران در خیابان قدم بزنید. وقتی از خانه کار می کنید، ممکن است مسئولیت های زمان صرف غذا بر دوش شما بیفتد (و شاید هم مسئولیت فرزندان و همسرتان).

آماده کردن غذا یک راه عالی برای جلوگیری از همه چیز آشپزی شما است. در روزهای یکشنبه، چند وعده غذایی را به صورت عمده درست کنید و آنها را در ظروف نگهداری غذا بریزید. این می تواند به شما کمک کند تا مجبور نشوید کار را متوقف کنید و غذای درخواستی تهیه کنید

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.