انواع مهره و پیچ پلاستیکی در بازار موجود است و در بسیاری جاها کاربرد دارد و عملکردهای متنوعی را انجام می دهد. اما باید توجه داشت که مقاومت پیچ و مهره های پلاستیکی مانند دیگر انواع پیچ و مهره ها که اغلب از فلزات ساخته می شوند چندان بالا نیست و در جاهایی کاربرد دارد که وزن و فشار قطعه یا تجهیز چندان زیاد نیست.

پیچ و مهره پلاستیکی در بازار با عناوین مختلفی همچون پیچ و مهره نایلونی ، پیچ و مهره پلی آمید و همچنین پیچ و مهره تفلون شناخته می شود. پس هروقت کلمات پیچ و مهره های پلی آمید ، نایلون و تفلون به گوشتان خورد تعجب نکنید و بدانید منظور همان پیچ و مهره های پلاستیکی است.

 

پیچ و مهره پلاستیکی

مهره و پیچ پلاستیکی

مهره و پیچ پلاستیکی یا پلی آمید اغلب در صنایع پزشکی، اسباب بازی، و در جاهایی که در معرض خوردگی ناشی از اسید یا مواد نمکی می باشد کاربرد دارد. چون همانطور که می دانیم پلاستیک در برابر اسید و نمک مقاوم است و طول عمر بیشتری نسبت به فلز خواهد داشت. ضمن اینکه قیمت تمام شده اتصالات پلاستیکی معمولا تفاوت چندانی با فلزاتی مانند استنلس استیل ( فولاد ضدزنگ )‌ ندارد.

با توجه به موارد گفته شده باید توجه داشت که استفاده از اتصالات پلاستیکی در همه جا امکان پذیر نیست و تشخیص آن نیاز به دانش تجربه دارد. همکاران ما در شرکت دویچ در هر زمان آماده مشاوره دادن به شما در مورد انتخاب بهترین اتصالات و انواع پیچ و مهره، اعم از پیچ و مهره فلزی و پیچ و مهره پلاستیکی و پلی آمید هستند تا شما را در انتخاب و خرید بهترین محصول مورد نیازتان یاری کنند.

اما به غیر از پیچ و مهره ، انواع دیگر اتصالات پلاستیکی نیز وجود دارد که از موارد عادی روزمره مانند اتصالات کابلی و واشر و غیره گرفته تا بست نایلونی را شامل می شود.

سایر مهره و پیچ پلاستیکی

اما به غیر از پیچ و مهره های پلاستیکی، انواع دیگر اتصالات پلاستیکی نیز وجود دارد که از موارد عادی روزمره مانند اتصالات کابلی و واشر و غیره گرفته تا بست نایلونی را شامل می شود.

 

اتصالات پلاستیکی

مهره و پیچ پلاستیکی

واشر ، پیچ ، مهره و میخ پرچ را در همه جا می بینیم. آنها برای محکم کردن قطعات در کنار هم عالی هستند. آنها برای نگهداری مواردی مانند تخته ها، لاستیک ، فلز، چوب و وسایل پلاستیکی در کنار هم استفاده می شوند.

در همین حال بست های پلاستیکی که برای بستن شلنگ بر روی شیرآلات استفاده می شوند نیز وجود دارند. این بست ها اغلب در لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و قطعات خودرو استفاده می شود.

بست پلاستیکی یا نایلونی یکی از بست های بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف است. آنها معمولاً برای محکم کردن و ساماندهی کابل ها یا  مورد استفاده قرار می گیرند. آنها انواع مختلفی از عرض، طول، رنگ و غیره دارند. این یک ابزار عالی است و بسیاری از افراد تعجب می کند که یک بست می تواند به اندازه ای مستحکم باشد که بتواند چند صد کیلو وزن را تحمل کند و محکم در جای خود نگه دارد….

برای خواندن ادامه مطلب کاربردهای رایج مهره و پیچ پلاستیکی چیست به سایت ما مراجعه کنید.

مجله خبری کارویژه در تلاش است که اطلاعات مختلف هر صنعت را در اختیار شما قرار دهد برای آشنایی بیشتر با ما به سایت ما مراجعه کنید.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.